Z Matura Focus zdanie gwarantowane!

Cechy dobrego podręcznika

Zgodnie z twierdzeniami ekspertów od dydaktyki, dobry podręcznik do nauki języka obcego, a zatem także angielskiego, powinien charakteryzować się harmonią treści i formy. Uczniowie nie lubią, kiedy zagadnienia gramatyczne są tłumaczone w sposób zawiły i zajmujący po kilkanaście stron. Najlepiej, gdy poszczególne struktury czy zmieniające się czasy pokazane są w sposób graficzny. Jak pokazują badania, rysunki, tabele czy ilustracje sprawiają, że wiedza przyswajana jest dużo szybciej i co ważne, w sposób długotrwały. Autorzy podręcznika powinni także starać się uczynić podręcznik jak najciekawszym dla młodego człowieka. Żaden nastolatek nie będzie z ochotą uczył się na podstawie tekstów traktujących o garncarstwie czy średniowiecznych sposobach odlewania monet. Poruszane w tekstach źródłowych tematy powinny w miarę możliwości dotykać problemów, z jakimi na co dzień mogą zetknąć się młodzi ludzie – wskazane jest pisanie o muzyce, sporcie, współczesnych wydarzeniach społecznych, nowoczesnych środkach komunikacji. Po przeanalizowaniu tych wszystkich wymagań można dojść do wniosku, że stworzenie idealnego podręcznika do nauki języka angielskiego jest niemożliwe. Nic bardziej mylnego, “Matura Focus” (https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-focus) to seria dla szkół ponadpodstawowych, która spełnia wymienione wyżej kryteria.

O “Matura Focus”

Wydawnictwo Pearson działające na rynku od wielu lat słynie z produkowanie podręczników, dzięki którym naprawdę skutecznie można nauczyć się języka. “Matura Focus” nie jest jednak zwykłym podręcznikiem. Jest to jeden z niewielu dostępnych podręczników w pełni zintegrowanych z konkretnym repetytorium. Dzięki temu, korzystając z obu pomocy naukowych, przyszły maturzysta może jeszcze lepiej przygotować się do prawdopodobnie najważniejszego egzaminu w swoim dotychczasowym życiu. Podręcznik “Matura Focus” jest skonstruowany w sposób umożliwiający płynne przejście do zadań z repetytorium. Treści z obu publikacji wzajemnie się przenikają i uzupełniają, dzięki czemu uczeń może liczyć na kompleksowe przygotowanie do matury i solidne powtórzenie najważniejszych wymaganych zagadnień.

Zalety serii


Serię “Matura Focus” uwielbiają nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka:

    • każdemu rozdziałowi towarzyszy lista wypunktowanych wyrazów i zwrotów związanych z tematyką danej części książki
    • książka zawiera także listy wyrażeń przyimkowych, z którymi uczniowie często mają problem w zeszycie
    • ćwiczeń znajdują się także banki zwrotów potrzebnych do wypowiedzi pisemnej.
School obraz autorstwa freepik - www.freepik.com