Dobre książki do nauki angielskiego

Wydawnictwo Pearson to jedna z najlepszych firm, która w swoich zbiorach ma różnorakie książki do nauki języka angielskiego dedykowane uczniom oraz dorosłym. W ich ofercie znaleźć można podręczniki oraz zestawy ćwiczeń, które przeznaczone są na zajęcia do szkół państwowych, prywatnych. Można z nich również samodzielnie korzystać w domu. Wydawnictwo ma w swoim katalogu wiele serii podręczników, które nauczyciele lub uczniowie mogą dobierać według swoich potrzeb. Jedną z najlepszych serii do nauki języka angielskiego jest “Matura Focus” (https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-focus).

“Matura Focus – Poziom 1 (WIELOLETNI)”

Autorami książki na tym poziomie są Patricia Reilly, Marta Umińska, Bartosz Michałowski. Z kolei za zeszyt ćwiczeń odpowiedzialni są Rod Fricker, Bartosz Michałowski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń na poziomie pierwszym to najlepszy komplet, który umożliwi przyswojenie nowych materiałów, jak również przygotowanie do powtórki. Całość ma bardzo przejrzystą formę, dzięki czemu nauka idzie szybciej i sprawniej. Obie rzeczy są zintegrowane z bestsellerowymi Repetytoriami Longmana. W podręczniki treść podzielona jest na poszczególne grupy tematyczne po których następuje Show what you know  – specjalne ramki, które pomagaja przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia z danego grupy. Z kolei Show what you’ve learnt  pomaga w utrwaleniu wiedzy zdobytej w całym rozdziale. Wszystko przygotowane jest dla ucznia w ramkach, które są bardzo wyraźnie opisane. W książce znaleźć można również osobne działy, gdzie umieszczone jest słownictwo. Takie rozdziały z osobnymi słówkami są najlepszą pomocą dla maturzystów przygotowujących się do egzaminu.

“Matura Focus – Poziom 2 (WIELOLETNI)”


To również jedna z najlepszych serii, która pomaga w dalszym opanowaniu wiedzy z zakresu języka angielskiego. Autorami podręcznika sa Sue Kay, Vaughan Jones, Daniel Brayshaw, Bartosz Michałowski. Za sam zeszyt ćwiczeń odpowiedzialni są Daniel Brayshaw, Bartosz Michałowski. Obie rzeczy zostały dopuszczone przez MEN do użytku w szkołach o różnych profilach. W podręczniku przed i po każdym rozdziale znaleźć można specjalne ramki, które pomagają utrwalić wiedzę zdobytą w poprzednim rozdziale. Ramki następujące po danym rozdziale wskazują na najważniejsze rzeczy odnoszące się do danej grupy tematycznej. Autorzy bardzo dużą uwagę przywiązują nie tylko do powtórek, które doskonale pomagają opanować słownictwo, gramatykę, płynne i poprawne mówienie, ale również na praktyczne ćwiczenia, dzięki którym podejście do matury nie będzie niczym strasznym. Systematyczna nauka sprawi, że każdy uczeń z uśmiechem podejdzie do egzaminu dorosłości.

School obraz autorstwa freepik - www.freepik.com