Najlepsze książki do angielskiego

Zakup podręczników do nauki narzucony jest zawsze przez szkoły. Nauczyciele z dostępnej oferty wybierają książki, które będą pomocne im na lekcji. To jednak nie oznacza, że uczniowie razem z rodzicami nie mogą wybierać książek, które pomogą im w jeszcze lepszy sposób opanować dany materiał. Jest to szczególnie ważne, jeżeli pod uwagę bierze się przygotowania do matury, która jest bardzo poważnym egzaminem przygotowującym do wejścia w dorosłość. Tylko z najlepszymi podręcznikami i ćwiczeniami będzie można doskonale opanować poszczególny materiał. Wielu pedagogów poleca książki z serii “Matura Focus” (https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-focus).

“Matura Focus – Poziom 3 (WIELOLETNI)”

Pochodząca od wydawnictwa Pearson książką jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które w lepszy sposób chcą samodzielnie pogłębić swoją wiedzę z języka angielskiego lub razem z nauczycielem. Autorami książki są Sue Kay, Vaughan Jones, Daniel Brayshaw, Bartosz Michałowski. Wspólna praca zaowocowała zebraniem w jedną całość takich materiałów, dzięki którym nauka będzie czymś bardzo przyjemnym. W środku znaleźć można kilka bardzo ciekawych rozdziałów, które podzielona są na poszczególne lekcje. Każdy rozdział to możliwość czytania i pisania. Uczniowie będą mogli poprowadzić również umiejętnie dialog, który będzie odnosił się do poszczególnych zagadnień. Dzięki sekcjom powtórkowym każdy młody człowiek będzie wiedział na jakie elementy powinien najbardziej zwrócić uwagę. Idealnym uzupełnieniem tego podręcznika jest zeszyt ćwiczeń za który odpowiedzialni są Daniel Brayshaw, Bartosz Michałowski. Tych dwóch panów doskonale wiedziało jakie ćwiczenia dobrać aby móc lepiej trenować wiedzę zdobytą dzięki podręcznikowi.

“Matura Focus – Poziom 4 (WIELOLETNI)”

Podręcznik to praca wspólna Sue Kay, Vaughan Jones, Daniel Brayshaw, Beata Trapnell, Dean Russell. Na poziomie 4 nauka jest już na bardziej zaawansowanym stopniu. Dzięki tej książce uczniowie mogą myśleć już o przygotowaniu do matury na poziomie rozszerzonym. Przy czym należy uświadomić swoim dzieciom, że nie wystarczy książki mieć. Należy z niej systematycznie korzystać, dzięki czemu nauka da jakiś efekt w postaci wiedzy w naszych głowach. Słownictwo, wyrażenia leksykalne, gramatyka – z poziomu na poziom wszystko będzie jeszcze bardziej rozbudowane i bardziej zaawansowane, dzięki czemu uczeń będzie poznawał cięższe materiały. Nie trzeba się jednak tego bać. Jeżeli tylko ktoś ma odpowiednie chęci i dobre podejście do nauki, to wszystko uda mu się opanować w odpowiednim czasie. Uzupełnieniem dla podręcznika jest zeszyt ćwiczeń, którego autorami są Daniel Brayshaw, Beata Trapnell, Bartosz Michałowski.

School obraz autorstwa freepik - www.freepik.com